free html templates

ПАРЕЙДОЛІЯ

це феноменальна властивість людської свідомості розрізняти і виокремлювати обличчя та форми живих істот там, де їх бути не може.
 ... 

Наприклад, образи тварин у хмарах чи риси облич у корі дерев. Усі ми час від часу помічаємо такі речі, але навіть не задумуємося, що за цим стоїть ціла історія виникнення мистецтва та релігій (видіння святих чи міфічних істот).

. . .

Розглянемо парейдолію як каталізатор еволюції мистецтва. Вже багато тисяч років мистецтво супроводжує життя та побут людини. Але що саме надихнуло людину до графічної творчості? Чому кожна культура має власні мотиви, орнаменти? Усе це виникло внаслідок спостереження за навколишнім середовищем, а саме за його територіальними характеристиками. Його флорою та фауною. Саме конкретні види тваринного та рослинного світу обумовили культурні образи, мотиви та орнаменти, які з давніх часів і по цей час вважаються культурним спадком. У наш індустріальнтй час, коли людина відокремилась від природи, на жаль, втрачена можливість людини пильно спостерігати за природними процесами та розуміти мову природи. Як результат - розвиток мистецтва у культурному контексті призупинився. Маємо переважно унаслідування історичних пам'яток: рушники, вишиванки, орнаменти на посуді та інших предметах побуту, на жаль, вже без розуміння сенсу декоративно-прикладного мистецтва.

. . .

Метою виставки є донести інформацію про стародавні закони мистецтва, про його роль у формуванні культури та вплив на свідомість особистості. Як сказав Рудольф Арнхейм - вчений в області мистецтва та психології сприйняття - "Людина не може уникнути впливу того, що бачить". Отже, все, що ми бачимо, так чи інакше впливає на нас. Екологія нашої свідомості напряму залежить від нашого оточення. До того ж, сьогодні це питання набуває все більшої актуальності. Питання екології сприйняття та внутрішнього світу людини. Про останній ми так мало знаємо! Платон у своїх роботах говорить про світ речей та світ ідей. Світ ідей - це наша уява, а наша уява - це і є наш внутрішній світ. Цілком ймовірно, що з пізнанням внутрішнього світу ми пізнаємо природу людини, її суть і місію на Землі. Звідки ми приходимо і куди йдемо!

Mobirise

АВТОР 

Рамазанов Руслан - Графічний дизайнер, Brand Сonsultant та Quality Control Manager. Арт-терапевт і хореограф, спеціаліст в сфері Сакральної геометрії, філософ та дослідник у психології сприйняття. Автор методики розвитку уяви та креативності, автор ідеї та керівник творчо-освітнього проекту EXELLEMA.

КОЛЕКЦІЯ

© Exellema 2019  - All Rights Reserved